10-16. tunnid/ FLL jr

Alates 10. tunnist hakkasime tegelema FLL jr. programmi ettevalmistumisega.

5. mail käisime koos Ardu robootika 1. klassi robootikagrupi (Kiired ja Arukad) koos Laagri Koolis FLL jr. Kohapeal said robootikud tutvustada ning rääkida, mida nad teinud on. Päeva lõpus sai iga laps endale medali ja kringlitüki. 

FLL jr programmis keskendutakse iga aastasele reaalelulisele teemale. Selle aasta teemaks oli "Veeseiklus". Võistluse osadeks on plakati ning mudeli tegemine. 

Meie uurisime veeringluse kohta maamajades. Praegusel hetkel ei ole asulast kaugel olevad maamajad varustatud kanalisatsiooni e. reovee ühendusega. Hetkel kogutakse maja reovesi ühte spetsiaalsesse kogujasse ning kord nädalas käib seda solgiveeauto tühjendamas.

Meie mõtlesime, et võiks teha iga maamaja juurde väike veepuhastusjaam. See tähendab, et kui must vesi majast väljub, siis see läheb maja lähedal olevasse puhastusjaama, kus see puhastatakse ning peale puhastamist uuesti majja suunatakse. Vaata ka FLL jr. videot. https://www.youtube.com/watch?v=f-B-mp2tyZ4&t=3s

Nüüdseks on robootika Ardu Koolis selleks õppeaastaks lõppenud. Kohtume augusti kuus laagris. 

 

9. robootikatund

Üheksanda tunni teemaks oli valida internetist endale meelepärane robot, mille pidi kas pildi, video või muu põhjal kokku panema. Võis ka ise roboti välja mõelda. Tulemused oli üllatavalt positiviised ja ägedad. 

Vaata ka tunni videot

https://www.youtube.com/watch?v=7Lt_gPTqf-c

 

8. robootikatund-2018

Aasta esimeses tunnis saime teada, kui hästi on noored robootikud robootikast aru saanud. 

Selle teema tunniks oli ehitada ise, ükskõik missugune, peaasi, et ta töötaks. Tulemusega sai rahule jääda, sest kõik said antud ülesandega väga hästi hakkama. Varsti hakkame valmistuma FLL junior võistluseks, mis toimub juba aprillis.

Vaata ka tunni videot. Videod leiad ülevalt menüüst valides "Videod" või selle tunni järgnevalt lingilt:

https://youtu.be/jE6-huclE9E

 

JÕULUROBOT 2017

9. detsembril toimus Kose Kultuurikeskuses Kose valla jõululaada raames Kose valla robootika gruppide vaheline võistlus, kus võttis osa pea 35 robootikut üle Kose valla. Ardust oli 14 robootikut.

Enne võistlust võeti rivvi ning tehti 10 segameeskonda.

Võistlus koosnes kahest mõõduvõtust.

Esimene osa oli ehitada selline robot, mis suudaks vedada nelja kommi.

Teine osa oli nende samade robotitega teha nn köievedu, kus pidid kaks robotit teineteist tõmbama ning see robot, mis võitis, pääses turniiril edasi.

Mõlemas alas selgitati välja parimad ning anti välja ka eriauhindu.

Päeva lõpus sai iga osaleja endale kommipaki.🙂

7. robootikatund- 2017. a viimane

Aasta viimases tunnis tegid noored robootikud köievedu. Selleks pidid nad ehitama roboti, millele tuli juurde panna kett, et saaks köieveos osaleda. Pidasime maha ka turniiri.

Turniiri tulemused:

1. koht- Margus ja Hilde-Mari

2. koht- Sandra ja Robin

3. koht- Sten, Jarmo ja Trevor

Kohtume uuel aastal!

Häid jõule ja toredat uut aastat!🙂🙃

6. robootikatund

Kuuendas tunnis olime jõulumeeleolus. Tegime jõulusumot, kuulasime jõulumuusikat ja muud põnevalt. Noortele robootikutele väga meeldis. 

Vaata ka videot. Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod"

5. robootikatund

Viiendas tunnis ühendasime robotite jõud ja panime nad koos liikuma. Lõpuks jõudsime tulemuseni, mil suutsid robotid kahepeale pöörama hakata. Kiiremad said ka enne tunni lõppu konna ehitada. Vaata lähemalt videost. 

Videod leiad ülevalt menüüst valides "Videod"

4. robootikatund

Neljas robootikatund oli üsnagi sisukas. Nimelt pidid nad esmalt kooku panema mesilase roboti, mis kogub lilleõielt õietolmu, seejärel pidid nad otsima internetist lisainformatsiooni mesilaste kohta ja pärast seda esitlema enda plakatit teistele klassi ees. Tunni lõpus vaatasime ka Tommy ja Jerry-t 🙂

Kõik said tunnis hästi hakkama ja tegid väga head tööd.

Vaata ka videot!

3. robootikatund

Kolmandas tunnis pidid robootikud oma loovust kasutama ning ise roboti välja mõtlema, mis suudaks SUMO-s ellu jääda ning tulla esimeseks. Toimus SUMO ning kiirendusvõistlus.

Vaata lähemalt videost! Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod".

2. robootikatund

Teises tunnis tegid robootikud võidusõiduautot, millele käe ette pannes ja ära võttes auto sõitma ning käe uuesti ette pannes jääb auto seisma. Selle kõik teeb võimalikuks auto ees olev sensor. Seoses sellega, et robootikud olid nii kiired ehitajad, ehitasid valmis ka teise roboti, milleks oli "The Puller" ehk tõmbaja. 

Kolmas grupp ehitas enda robotit, milleks oli veoauto.

Vaata ka videot! Selle leialt ülevalt menüüst valides "Videod"

Hooaja algus

Hooaja esimeses tunnis said kokku teise grupi liikmed. Tänases tunnis said nad ülevaate robootikast ning neid ees ootavatest võistlustest. Uustulnukid panid ka ise esimese roboti Milo kokku. Pildil üleval paremas nurgas. Juba eelmisel aastal alustanud robootikud panid täna kokku tõstukit, mida nad järgmine kord jätkavad. 

Vaata ka videot. Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod".