10-16. tunnid/ FLL jr

Alates 10. tunnist hakkasime tegelema FLL jr. programmi ettevalmistumisega.

5. mail käisime koos Ardu robootika 2. ja 3 klassi robootikagrupi (Ar.Bootika) koos Laagri Koolis FLL jr. Kohapeal said robootikud tutvustada ning rääkida, mida nad teinud on. 

FLL jr programmis keskendutakse iga aastasele reaalelulisele teemale. Selle aasta teemaks oli "Veeseiklus". Võistluse osadeks on plakati ning mudeli tegemine. Päeva lõpus sai iga laps endale medali ja kringlitüki. 

Meie uurisime põldude kastmise kohta, sest põldudel kasvab toit, mis meie toidulaule jõuab. Rääkides põldude kastmisest, siis Eestis pole see probleem. Eestis sajab aastaringselt vihma, kuid lõunamaades, nt Hispaanias, ei saja nii palju vihma, et põllud saaks ära kastetud. Selle pärast kasutatakse seal vihmuteid ning niisuteid, mis sõidavad mööda põlde ringi ning kastavad vilja. Tänapäeval on suureks probleemiks saanud veepuudus. Vesi, mis jõuab Hispaanias põldudel sõitvatele niisutitele, saab oma vee maa alt-põhjaveest. Põhjavett on maailmas vähe, mistõttu tuleks teda hoida ning säästa. 

Meie lahendus sellele oleks puhastada mere-ning ookeanivett. Teadlased on tänaseks välja mõelnud sellise seadeldise, mis suudab mere- ja ookeanivett puhastada kõigest 3-4 sekundiga isegi joogikõlbulikuks. Sellega koos saaksime ka parandada puhta joogivee puuduse probleemi maailmas.

Vaata ka FLL jr. videot. https://youtu.be/f-B-mp2tyZ4

Nüüdseks on robootika Ardu Koolis selleks õppeaastaks lõppenud. Kohtume augusti kuus laagris. 

9. robootikatund

Üheksandas tunnis pidid robootikud ise planeerima, disainima ja ehitama oma roboti, mis liiguks. Alates järgmisest tunnist hakkame tegelema FIRST LEGO LEAGUE Jr programmiga, mis keskendub iga aasta reaalelulisele teemale. Selle aasta teemaks on "Veeseiklus". Mida me uurima hakkame, selgub järgmises tunnis.

Vaata ka tunni videot:

https://youtu.be/wPE3jWIeEC4

 

8. robootikatund

Kaheksandas tunnis tegime katset-vaikuse mängu. Tunniajal ei tohtinud rääkida, vaid pidi ainult näppudega kaaslasele näitama, mida ta teha tahab.🙂Sel korral ehitasime konna ja maavärinamasinat. Noored robootikud said väga hästi hakkama. Kiitus 

Vaata ka tunni videot

https://www.youtube.com/watch?v=g6PPqdyVcsM&t=13s

 

JÕULUROBOT 2017

9. detsembril toimus Kose Kultuurikeskuses Kose valla jõululaada raames Kose valla robootika gruppide vaheline võistlus, kus võttis osa pea 35 robootikut üle Kose valla. Ardust oli 14 robootikut.

Enne võistlust võeti rivvi ning tehti 10 segameeskonda.

Võistlus koosnes kahest mõõduvõtust.

Esimene osa oli ehitada selline robot, mis suudaks vedada nelja kommi.

Teine osa oli nende samade robotitega teha nn köievedu, kus pidid kaks robotit teineteist tõmbama ning see robot, mis võitis, pääses turniiril edasi.

Mõlemas alas selgitati välja parimad ning anti välja ka eriauhindu.

Päeva lõpus sai iga osaleja endale kommipaki.🙂

2017. a viimane tund

Viimane tund oli vaba tund, kus igaüks võis teha seda, mida ise tahtis. Kohtume uuel aastal! Häid jõule ja head uut aastat!!!🙂

6. robootikatund

Kuuendas tunnis panid noored robootikud kokku helikopteri, mille ülesandeks oli päästa maapinnalt panda.

5. robootikatund

Viiendas tunnis ehitasime sumo roboti, seekord juhendi abiga. Tristan ja Harry proovisid uuesti ehitada enda väljamõeldud roboti, mis tuli hästi välja. Kokkuvõttes tuli kõigil hästi välja ja iga robootik sai ka endale ühe kleepeka 😎

Vaata ka tunnivideot, mille leiad ülevalt menüüst valides "Videod" või 

https://youtu.be/0aJla00J0f4

 

4. robootikatund

Neljandas tunnis panid noored robootikud kokku enda välamõeldud sumoroboti, mis ei tulnud kahjuks välja, aga uusi asju ja tehikat õppisid noored küll. Järgmine kord proovime uuesti koos juhendiga ja siis saavad kõik enda roboti kokku ja peame turniiri ka maha🙂

3. robootikatund

Kolmandas tunnis ehitasid robootikud tõmbaja ehk "The Puller", mille ülesandeks oli enda järel olevat käru tõmmata.

Vaata ka videot. Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod"

2. robootikatund

Teises tunnis panid noored robootikud kokku võidusõiduauto, millele käe ette pannes ja ära tõmmates hakkab auto sõitma ning kui uuesti käsi ette panna, siis jääb uuesti seisma. 

Vaata ka videot!. Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod". 

 

Hooaja algus

Esimeses tunnis panime paika robootikatunni reeglid.

1. Tunni ajal kõva häälega üle teiste ei räägi.

2. Teen koostööd paarilisega.

3. Kuulan juhendajat.

4. Klassiruumis täidan juhendaja korraldusi.

5. Hoian oma töölaua korras.

6. Töö lõpetades panen robootika klotsid/tükid oma kindlale kohale tagasi.

Lubatud on:

1. Leiutamine

2. Improviseerimine

3. Loovuse rakendamine

4. Iseseisev mõtlemine

5. Küsimuste esitamine

Tunnis rääkisime, millega robootika tegeleb, tutvusime karbi sisuga, õppisime esimesi samme programmeerimisel ning panime kokku esimese programmi ablil liikuva väikese roboti.Kõik osalejad said oma robotid liikuma. Kiitus tublidele ehitajatele.🙂 

Vaata ka videot! Selle leiad ülevalt menüüst valides "Videod"